👈 فروشگاه فایل 👉

بررسي نقش خانواده در پيشرفت تحصيلي ديرآموزان

ارتباط با ما

... دانلود ...

بررسي نقش خانواده در پيشرفت تحصيلي ديرآموزان

عنوان: بررسي نقش خانواده در پيشرفت تحصيلي ديرآموزان

قالب: Word

تعداد صفحات: 69

مقدمه

عقب ماندگي ذهني يا به اصطلاح ديگر نارسايي رشد قواي ذهني موضوع تازه و جديدي نيست بلکه در هر دوره و زمان افرادي در اجتماع وجود داشته اند که از نظر فعّاليت هاي ذهني در حد طبيعي نبوده اند.

بخصوص از روزي که بشر زندگي اجتماعي را شروع کرده موضوع کساني که به عللي قادر نبودند خود را با اجتماع هماهنگ سازند مطرح بوده است. اجتماع براي مصلحت، تعصب يا سالم سازي بعضي افراد را تحمل کرده، عده اي را محبوس مي ساخت يا به مرگ محکوم مي نمود.

از مجموعه مدارک به دست آمده چنين استنباط مي شود که تا قرن هجدهم اين افراد مورد توجه و لطف نبوده و حتي پزشکان از پذيرفتن درمان آنان خودداري مي کردند. (ميلاني نو، 7 ص 23) و زماني تصور مي شود بعضي بچه ها زرنگ و برخي تنبل هستند. همچنين تصور مي شود که بچه هاي زرنگ پرتلاش هستند و ديگران چنين نيستند. هرچه آموزش و پرورش عمومي بيشتر گسترش مي يابد اين اشتباه مشخص تر مي شود. صاحب نظران در آموزش و پرورش با سئوالاتي از اين قبيل مواجه هستند که آيا افراد با توانايي هاي خاص متولد شده اند؟ آيا اين توانائي ها را مي توان در سال هاي اوليه زندگي سنجيد تا شايد بتوان پيشرفت در آينده را قابل پيش بيني و برنامه ريزي کرد و يا آيا فقر در فرآيند رشد هوش تأثير دارد؟ (فروغي 1373 ص 31)

👇محصولات تصادفی👇

کد متلب شبیه سازی سیستم جرم - فنر - دمپر بررسی جشن نوروز پایان نامه بررسی رابطه اشتغال زنان با عزت نفس آنان نقشه مدل رقومی ارتفاعی (DEM) شهرستان آستارا (واقع در استان گیلان) نقشه ی رستری جهت شیب شهرستان ممسنی (واقع در استان فارس)