👈 فروشگاه فایل 👉

مقاله امنیت شبکه های کامپیوتری

ارتباط با ما

... دانلود ...

مقاله امنیت شبکه های کامپیوتری

عنوان مقاله: امنیت شبکه‌های کامپیوتری

قالب: Word

تعداد صفحات: 42

انواع حملات با توجه به نوع تأثیر:

1. غیرفعال (Passive): در این حملات اطلاعات و یا سرویس‌ها توسط Hacker خدشه‌دار نمی‌شود بلکه فقط Hacker به اطلاعات دسترسی پیدا می‌کند. این حملات خود به دو گونه می‌باشند.گونه اول زمانی است که اطلاعات به صورت غیر کد شده (اصطلاحاً اطلاعات عریان Plain Text) در دسترسی Hacker قرار می‌گیرند که این نوع حملات غیرفعال خطر زیاد دارند.گونه دوم زمانی است که اطلاعات کد شده‌اند ولی Hacker با آنالیز آن‌ها نحوه تعامل بین فرستنده و گیرنده را دریافته در روند تبادل اطلاعات آن‌ها می‌تواند خدشه ایجاد نماید مثلاً می‌تواند متوجه شود که فرستنده و گیرنده در چه زمان‌هایی و با چه الگوهای اطلاعاتی اقدام به تبادل اطلاعات می‌نماید و با دانستن این امر زمینه حملات دیگر را فراهم کند.حملات شنود از نوع حملات غیرفعال هستند و عموماً تشخیص وقوع این حملات بسیار مشکل است.

2. فعال(Active): در این حملات اطلاعات و یا سرویس‌ها توسط Hacker خدشه‌دار می‌شوند. انواع حملات ایجاد وقفه، تغییر و جداسازی از نوع فعال هستند. همچنین حملات ممانعت از سرویس(Denial of Service) DoS از نوع حملات فعال هستند، در این حملات Hacker با ارسال حجم زیادی از درخواست‌ها به سمت یک Server آن Server را اشباع کرده و ارائه خدمات آن را مختل می‌کند. از آنجا که در سیستم‌های کامپیوتری در حالت اشباع شده عملکرد اصلی سیستم از جمله عملکردهای امنیتی دچار اختلال می‌گردد، Hacker از این حالت استفاده کرده حملات امنیتی را انجام می‌دهد؛ لذا حمله DoS عموماً پیش‌زمینه برای انجام حملات دیگر است.تشخیص و کنترل حمله DoS بسیار مشکل است و بسیاری از سایت‌های امن شده و شرکت‌ها و سازمان‌های بزرگ بارها توسط این حملات تهدید و آسیب دیده‌اند، مانند سایت‌های Yahoo/Pentagon/Microsoft و .....

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت مقاوم سازی سازه فولادی با بادبند واگرا پاورپوینت استفاده از تابلو نقاشی بزرگ در دکوراسیون نشیمن نقش مديريت استراتژيکي در رشد اقتصادي مناطق هنر سفالگری نقشه مدل رقومی ارتفاعی (DEM) شهرستان ملکان (واقع در استان آذربایجان شرقی)