👈 فروشگاه فایل 👉

دانلود گزارش کارآموزی هواپيمايي جمهوري اسلامي

ارتباط با ما

... دانلود ...

دانلود گزارش کارآموزی هواپيمايي جمهوري اسلامي

در زیر به مختصری ازعناوین و چکیده آنچه شما در این فایل دریافت می کنید اشاره شده است :

فهرست مطالب

مقدمه 1

درخواست اقلام انباري – اقلام تعميري 2

مراحل تحويل و تحول قطعه تعميري 6

عمليات انبار قطعات تعميري در ارسال قطعه 8

عمليات واحد برنامه‌ريزي كارگاه‌ها 10

اقدامات انبار قطعات تعميري در زمان دريافت قطعه تعمير شده 11

بازگشت قطعات تعمير نشده به انبار 12

اقدامات واحدها در رابطه با ارسال قطعات تعميري به خارج 12

دريافت قطعه از تعمير 16

اقدامات پس از تحويل قطعه به انبار 21

پيدايش قطعه مفقودي 22

نحوه درخواست اقلام مصرفي از انبار 24

نحوه تحويل اقلام مصرفي از انبار 25

سفارش اقلام انباري و خارج كردن اقلام مصرف شده از حسابهاي دارائي‌ هما 26

چگونگي تامين قطعات مورد نياز قسمت مهندسي و تعميرات كه در انبار موجود نمي‌باشد 28

دستور‌العمل استفاده از فرم scrap memo 33

شرح فرم scrap 38

شرح نمودار گردش فرم scrap memo 41

اقدامات واحد قطعات تعميري در رابطه با تعميري‌ كلي هواپيما 42

اشكالات در ارسال قطعات و اقدامات انبار تعميري 43

خروج قطعه از انبار براي فروش و يا امانت 46

ارسال قطعات مصرفي براي تعمير 48

فعاليت واحد امور ايستگاه‌ها 50

اقدامات واحد پيگيري قطعات تحت تعمير 54

اقدامات واحد حسابداري انبارها 56

منابع و ماخذ 65

مقدمه

شركت هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران « هما » در پنجم اسفند ماه سال 1340 هجري شمسي به منظور حمل و نقل مسافر و بار و مرسولات پستي در داخل وخارج كشور و انجام امور مربوط به هواپيمايي بازرگاني تاسيس گرديد . اين شركت داراي قانون تاسيس و اساسنامه مستقل است كه شمول قانون بر آن مستلزم ذكر نام است.

سهام شركت هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران متعلق به دولت با نام و غير قابل انتقال مي‌باشد . در آخرين ساختار كه در سالهاي بعد از انقلاب اسلامي براي هما تصويب شد مجمع عمومي هما متشكل از وزير راه و ترابري / وزير اقتصاد ودارايي و رئيس سازمان برنامه و بودجه مشخص گرديد كه در راس مجمع عمومي وزير راه و ترابري قرار دارد . در كليه كشورهاي جهان بهره‌برداري هوائي بازرگاني توسط موسسات حمل و نقل هوائي انجام مي‌گيرد . شركتهاي هواپيمايي به منظور ايجاد هماهنگي‌هاي نزديك با يكديگر در سال 1919 ميلادي انجمن ياتا را در شهر لاهه هلند تشكيل دادند . اعضاء ايكائو دولتها هستند . در هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران قسمتهاي خريد / دريافت / انبار / از قسمتهاي حياتي شركت محسوب مي‌شوند كه اينجانب در طرح ارائه شده اقدامات واحد حسابداري انبارهاي فني و فعاليت انبارهاي فني را شرح داده‌ام .

موضوع : درخواست اقلام انباري - اقلام تعميري

الف – مقدمه

دسترسي سريع به قطعات فني از جمله مهمترين نيازهاي قسمت مهندسي و تعميرات در آماده نگاهداشتن و تعمير ناوگان‌ « هما » مي‌باشد براي انجام اين مهم قسمت پشتيباني كننده (‌تداركات ) با توجه به برنامه‌ريزي‌هاي قسمت مهندسي و تعميرات اقدام به خريد و نگاهداري قطعات مورد نياز مي‌نمايد .

عمر مفيد قسمتي از اين قطعات با درخواست از انبار و نصب بر روي قطعه بزرگتر و يا هواپيما آغاز و پس از باز شدن قطعه از روي قطعه‌ مادر و يا هواپيما (‌بعلت آسيب‌ديدگي و از كار افتادگي ) خاتمه مي‌يابد . در هواپيمائي جمهوري اسلامي ايران از اين قطعات بعنوان قطعات مصرفي ياد شده و پس از صدور از انبار ارزش متوسط قطعه خارج شده از ارزش دارائيهاي انبار كسر و به حساب هزينه تعميرات منظور مي‌گردد.

قطعات مصرفي از نقطه نظر سيستم پشتيباني « هما‌» داراي شماره سريال خاص براي هر قطعه نمي‌باشند و اگر چه كمپاني سازنده اقدام به ثبت شماره سريال بر روي هر قطعه نمايد ، اين شماره سريال ملاك شناسائي و وجه افتراق بين قطعات نظير نمي‌باشد . عامل شناسائي اين قطعات در هنگام سفارش خريد شماره فني كارخانه سازنده هواپيما و يا شماره‌هاي فني ارائه شده از سوي سازندگان اصلي قطعات و يا توليد كنندگاني كه مجوز ساخت قطعه را از سازندگان اصلي دريافت نموده‌اند مي باشد در سيستم پشتيباني « هما » ملاك شناسائي قطعات مصرفي شماره فني قطعه بهمراه شماره فني داخلي **‌مي‌باشد و كارتهاي كنترل موجودي در مقابل شماره‌هاي فني داخلي كليه شماره‌هاي فني قطعات جايگزين را كه در انبارهاي « هما » وجود دارند معرفي مي‌نمايد .

این فایل شامل : صفحه نخست ، فهرست مطالب و متن اصلی می باشد و با فرمت

( word ) در اختیار شما قرار می گیرد.

(فایل قابل ویرایش است )

تعداد صفحات : 65

👇محصولات تصادفی👇

مبانی روش های عددی در حساب دیفرانسیل اصول و قوانین و اجرای ساختمان پاورپوینت جرثقیل های سقفی و دروازه ای هندبوک زبان چینی پروژه مالی هزینه یابی بر مبنای هدف