👈 فروشگاه فایل 👉

تحقيق پاورلیفتینگ

ارتباط با ما

... دانلود ...

تحقيق پاورلیفتینگ

تاریخچه پاورلیفتینگ:

از ابتدای پیدایش تمدنهای مختلف، انسان بطور ناخودآگاه علاقه زیادی به سالم بودن و داشتن اندام متناسب و قوی بود و این احساس و نیاز تا به امروز ادامه داشته است. بطوری که از آن زمان تا کنون همواره در میان مردم افرادی بودند که تمام سعی خود را برای داشتن اندامی زیبا و ماهیچه ای می کردند. سابقه ورزشهای پرورش اندام (Bodybuilding) بشکل کنونی به قرن 12 میلادی می رسد و حدود قرن 16 میلادی بود که این ورزش در نقاط مختلف دنیا توسط دمبل هایی که با چوب و استخوان درست می شدند انجام می شد که تفاوت چندانی با روشهای پرورش اندام امروزی امروزی نداشت.

حدود سالهای 1890 الی 1929 بود که پرورش اندام بصورت یک ورزش جدی و تجاری درآمد و طرفداران بسیاری را بخود جلب کرد و رقابت های بسیاری در جهان بخصوص در اروپا را بخود اختصاص داد. بطوری که داشتن اندامی ورزیده و زیبا جزو مزیت های شاخص افراد در انظار عمومی محسوب میشد.

به جرات می توان گفت که اولین ورزشکار مشهور این رشته فردی بود بنام ایوگن سندو (Eugen Sandow) که بنام پدر پرورش اندام مدرن معروف شد. چرا که او علاوه بر آنکه ورزشکار بود فعالیت های زیادی برای پیشرفت و نهادینه کردن این ورزش نیز انجام داد. بعنوان مثال او یکی از اولین مجله های پرورش اندام بنام Physical Culture را منتشر کرد. او بود که برای اولین بار دمبل های فلزی را معرفی کرد و بسیاری خدمات دیگر.

فهرست مطالب:

تاریخچه پاورلیفتینگ

تاريخچه مسابقات پاورليفتينگ در ايران

پاورلیفتینگ یا پرورش اندام

قواعد تمرین پاورلیفتینگ

10راه برای سوپر شارژ نمودن متابوليسم بدن

نقش تغذیه در انجام ورزش ها

جدول ارزش غذایی

قوانین ومقررات مسابقات پاورلیفتینگ

منابع

👇محصولات تصادفی👇

درس پژوهی علوم سوم دبستان جانوران مهره دار پاورپوینت آشنایی با معماری اسلامی شیوه خراسانی پاورپوینت- واترجت چیست؟ water jet- در 42 اسلاید-powerpoin-ppt بررسي ميزان تاثير آسيب ديدگي پوشش پلاستيكي لاشه هاي گوشت منجمد گاو بر بار ميكروبي گوشت تأثير آموزش پيش ‏دبستاني بريادگيري مهارتهاي رواني-حركتي وسازگاري اجتماعي دانش ‏آموزان دوره ابتدایی