👈 فروشگاه فایل 👉

بررسی فرکانس متر دیجیتال

ارتباط با ما

... دانلود ...

بررسی فرکانس متر دیجیتال

چکیده

امروزه کار با میکروکنترلرها بیش از پیش ضرورت یافته و به موازات آن طراحی آنها نیز وارد مرحله جدیدی شده است که امکان انعطاف پذیری بیشتری را فراهم می‌کند. یکی از این میکروکنترلرها، میکروکنترل ای‌وی‌آر است که سهم عمده ای از مصرف را به خود اختصاص داده است.

از موارد پر کاربرد میکروکنترلرها، می‌توان انجام محاسبات، اندازه‌گیری کمیت ها و تبدیل مقادیر آنالوگ به دیجیتال را نام برد که در بیشتر دستگاه ‌ها و تجهیزات الکترونیکی امروزه استفاده می‌شود.

در اینجا نیز اگر پالسهای اعمالی به کانتر میکرو کنترلر را در یک ثانیه شمارش کنیم، پالس شمارش شده بر حسب هرتز همان فرکانس پالس مورد نظر است. پس از اندازه گیری تعداد پالسها، مقدار فرکانس سیگنال ورودی را بر روی نمایشگر ال سی دی نمایش می دهیم.

برای جمع‌آوری این تحقیق، از کتاب‌ها و پروژه های دانشگاهی متعددی در زمینه‌ی ، ای‌وی‌آر و برنامه‌نویسی سی مطالعه شده است و همچنین پروژه‌های متنوعی که از امکان مبدل دیجیتال به آنالوگ ای‌وی‌آر استفاده می‌کنند، مورد بررسی قرار گرفته است.

مقدمه

انسان ذاتاً موجودي علم طلب است. لذا از ابتداي آفرينش تاكنون به دنبال موفقيت هاي جديد علمي بوده است و توانسته با دستيابي به علوم، شگفتي هايي را بيافريند. از مهمترين شگفتي ها مي‌توان به دستيابي بشر به علم الكترونيك نام برد. بي شك مي‌توان گفت بزرگترين تحولات زندگي بشر مربوط به دوران بعد از كشف الكترونيك است.

با پيدايش علم الكترونيك در قرن نوزدهم ميلادي، دانشمندان از همان ابتدا به قدرت بي حد و حصر اين علم پي برده بودند و در تلاش براي تكامل اين علم بودند. با ساخت اولين لامپ خلاء روزنه اميدي پيدا شد كه نويد آينده‌اي درخشان براي بشر را در پي داشت. با تولد ترانزيستور كه اهميت آن بر همه واضح و مبرهن است، بشر امروزي توانست به صورت فراگير از اين علم استفاده كند و خيلي سريع سراسر دنيا مملو از وسائل نيمه ترانزيستوري و تمام ترانزيستوري شد كه از جمله آنها مي‌توان به سيستم هاي صوتي، تصويري و مخابراتي اشاره كرد.

👇محصولات تصادفی👇

همه چیز درباره آبیاری قطره ای گزارش کارآموزی بررسی روشهای کنترل و ارزیابی موجودی کالا و انبارداری در شرکت سیمین تجارت نقش جهان مقاله پیرامون بازاریابی آنلاین و اینترنتی دانلود گزارش کارآموزی استفاده از دستگاه اكستنسوگراف جهت تعيين خواص رئولوژيكي خمير حاصل از آرد گندم شیپ فایل محدوده سیاسی شهرستان ساوجبلاغ (واقع در استان البرز)