👈 فروشگاه فایل 👉

کارآموزی نيروگاه برق شازند

ارتباط با ما

... دانلود ...

کارآموزی نيروگاه برق شازند

دانلود گزارش کارآموزی نيروگاه برق شازند

فرمت فایل: ورد

تعداد صفحات:46

فهرست مطالب

مشخصات فني نيروگاه

واحد سوخت رساني

سيكل توليد برق

شعله بين مازوت

دستگاه GAH وخنك كننده روغن آن

سيستم كنترل توربين DEH

برجهاي خنك كننده

دستگاه نشياب هييدروژن JQG-3

دستگاه PLC LOGO

FLAME DECTECTOR وكاربردآنها

نيروگاه برق شازند در زميني به مساحت 240 هكتار در كيلومتر 25 جاده اراك – شازند و در شرق پالايشگاه شازند در مجاورت راه آهن سراسري تهران – جنوب واقع گرديده است برق توليدي از طريق پست 230 كيلو ولت نيروگاه به شبكه سراسري انتقال داده مي شود آب مورد نياز نيروگاه توسط 3 حلقه چاه از فاصله 7 كيلومتري به نيروگاه هدايت مي شود سوخت اصلي نيروگاه گاز طبيعي و مازوت است . گاز مورد نياز از طريق خط لوله سراسري گاز و مازوت به وسيله خط لوله از پالايشگاه شازند تامين مي گردد از گازوئيل هم به عنوان سوخت راه اندازي استفاده مي گردد كه به وسيله تانكر از پالايشگاه به نيروگاه حمل مي شود.

مشخصات فني نيروگاه :

تعداد واحد ها : 4 واحد بخار

ظرفيت توليد بخار هر بويلر : 1045 تن در ساعت

قدرت نامي هر واحد : 325 مگاوات

توربين : سه سيلندر ( فشار قوي – فشار متوسط – فشار ضعيف )

بويلر : از نوع درام دار و با گردش طبيعي

كندانسور : نوع پاششي

درجه حرارت بخار اصلي : 540 درجه سانتي گراد

فشار بخار اصلي : 167 بار

برج خنك كن : خشك از نوع هلر

سيستم هاي اصلي نيروگاه :

پست 230 كيلو ولت .

بويلر

توربوژنراتور

سيسستم خنك كنندة اصلي

ترانسفورماتورهاي اصلي و كمكي

سيستم هاي جانبي عبارتند از :

   تصفيه خانه توليد آب مقطر

   تصفيه خانه بين راهي p.p

پمپ خانه چاههاي آب خام

هيدروژن سازي

سيستم هاي تصفيه پساب صنعتي و غيرصنعتي :

   سيستم هاي خنك كنندة كمكي C.T

بويلر كمكي 50 تني

بويلر كمكي 35 تني

واحد سوخت رساني

ديزل ژنراتور اضطراري

سيستم هاي اعلام و اطفاء حريق

كمپرسورهاي هواي فشرده

واحد سوخت رساني : اين واحد تشكيل شده است از تعداد 6 مخزن كه ظرفيت هر كدام 20 ميليون ليتر است و همچنين اتاق كنترل و سايت توليد بخار . سوخت نيروگاه در زمستان مازوت است و در تابستان گاز شهري كه توسط يك خط لوله به لوله اصلي گاز وصل مي باشد مازوت ( سوخت در زمستان ) مورد نياز توسط يك خط لوله از پالايشگاه كه تقريباٌ در فاصله 2 كيلومتري از نيروگاه قرار دارد تامين مي شود. مازوت پس ماندة تقطير نفت خام در برج تقطير مي باشد مايعي سياه رنگ و لزج مي باشد كه تقريباٌ شبيه قير است اين واحد هم داراي دو بويلر 35 تن است يعني در هر ساعت 35 تن بخار توليد مي كند ، بخار توليدي در اين واحد براي گرم كردن مازوت به كار مي رود، در زمستان مازوت سرد مي شود و حركت آن بسيار كند مي شود در درون هر كدام از مخازن بزرگ هيترهايي قرار دارد كه اين هيترها موجب مي شوند كه مازون سفت نشود. در تمام واحدهاي نيروگاه سعي شده است كه از بخار حداكثر استفاده شود. در تمام طول خطوط انتقال مازوت به بويلرهاي اصلي و سوزاندن مازوت ، لوله هاي بخار هم به طور موازي به لوله هاي مازوت چسبيده شده و هر دو با هم عايقبندي شده ا ند بر سر راه مازوت زماني كه از مخازن اصلي به سمت بويلرهاي اصلي حركت مي كنند چند مرحله وجود دارد.

مرحله اول : زماني كه مازوت ها از مخازن اصلي بيرون مي آيند چند عدد هيتر بخاري است كه موجب گرم شدن مازوت مي شوند مقداري از مازوت گرم شده به مخازن باز مي گردد .

و مقداري از آن هم به مرحله دوم مي رود.

👇محصولات تصادفی👇

کتاب راهنمای کامل فرمول های ریاضی GRE انتشارات Magoosh دانلود گزارش کارآموزی شرکت آیدا الکتریک نقشه ی بخش های شهرستان ممسنی بررسی تاريخچه و مبدأ زيره سبز پلان معماري ساختمان 4 طبقه دوبلكس