👈 فروشگاه فایل 👉

گزارش كارآموزي نيروگاه نكاء

ارتباط با ما

... دانلود ...

گزارش كارآموزي نيروگاه نكاء

دانلود گزارش کارآموزی نیروگاه نکاء

فرمت فایل: ورد قابل ویرایش

اعداد صفحات: 71

فهرست

پيشگفتار

مقدمه

نيروگاه شهيد سليمي

سوخت مصرفي

آب مصرفي

ديگ بخار بويلر

توربين

ژنراتور

پست فشار قوي

مشخصات ساير قسمتها به اختصار

روند حرارت دهي و بدست آوردن بخار سوپرهيت

سيكل نيروگاه و نمودار درجه حرارت انتروپي (T – S )

بلوك دياگرام مسير بسته آب و بخار

سيستم آب تغذيه بويلر

سيستم بويلر (كوره احتراق

سيستم توربين و بخار

سيستم آب‌كندانسيت

سيستم بخارهاي استراكشن

سيستم تخليه‌ها و درين‌ها

مقدمه

انسان همواره براي رفاه زندگي خود در تكاپو بوده و هست. ابتدا نيروي ماهيچه‌اي را امتحان كرد كه با كهولت سن رفته رفته فرسايش مي‌يافت.

سپس انرژي باد و در كنار آن از انرژي پتانسيل آب استفاده نمود. با گذشت زمان ديد بازتري پيدا كرد كه باعث درك انرژي بخار شد. استفاده از انواع انرژي همچون: انرژي شيميايي، جزر و مد درياها، انرژي هيدروليكي، هسته‌اي و بالاخره انرژي نوراني خورشيد را نيز آموخت كه همه در خدمت پيشرفت و تكامل انسان مي‌باشند. در اين ميان بهترين نوع انرژي بايد داراي خصوصيات كاملي باشد.

انرژي الكتريكي يكي از بهترين فرم‌هاي انرژي مي‌باشد زيرا :

توزيع و انتقال آن به راحتي و بطور مطمئن صورت مي‌گيرد ( انتقال انرژي الكتريكي از طريق خطوط نيرو در مقايسه با حمل سوخت با وسايل نقليه. )

دستگاههاي متنوعي را مي‌توان با آن بكار انداخت.

راندمان انرژي الكتريكي در تبديل به انرژي‌هاي ديگر بالاست ( راندمان يك بخاري الكتريكي % 100 مي‌باشد درصورتيكه راندمان يك بخاري نفتي % 50 است. )

استفاده از آن هيچگونه آلودگي براي محيط زيست بوجود نمي آورد.

براي تأمين انرژي الكتريكي از تبديل فرمهاي ديگر انرژي موجود در طبيعت استفاده مي‌شود كه در حال حاضر متداول‌ترين آن تبديل انرژي شيميايي به الكتريكي است كه با استفاده از سوخت فسيلي ( سوخت مايع، گاز، ذغال‌سنگ ) در نيروگاههاي بخاري و يا گازي صورت مي‌گيرد كه با توجه به راندمان بالاتر نيروگاههاي بخاري نسبت به گازي قسمت عمده تأمين برق بعهده اين نيروگاههاست. در نيروگاههاي بخاري سوخت فسيلي در كوره (بويلر)مي‌سوزد و انرژي شيميايي بين پيوندهاي خود را به صورت حرارت به آب مي‌دهد و آن را به بخار تبديل مي‌كند. بخار حاصل در توربين به انرژي مكانيكي تغيير شكل مي‌دهد كه با گرداندن ژنراتور انرژي الكتريكي بدست مي‌آيد. بنابراين فرم تغيير انرژي در نيروگاههاي بخاري بصورت زير است :

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت-آشنايي با فرایند ارزیابی عملکرد کارکنان - در 82 اسلاید-powerpoin-ppt بررسی موضوع بازیگری بررسی جاسوسی و خیانت در حقوق ایران شیپ فایل محدوده سیاسی شهرستان بابلسر (واقع در استان مازندران) اب میوه گیری طراحی شده در سالیدورک