👈 فروشگاه فایل 👉

گزارش کارآموزی ایران خودرو

ارتباط با ما

... دانلود ...

گزارش کارآموزی ایران خودرو

دانلود گزارش کارآموزی ایران خودرو

فرمت فایل: ورد قابل ویرایش

تعداد صفحات:34

بخش هایی از گزارش:

طرح ریزی واحدهای صنعتی ( طراحی کارخانه )

طرح ریزی عبارتست از تامین نحوه استقرار اجزاء فعالیتها بطورعام و فعالیتهای صنعتی بطور خاص به نحوی که مورد نظر درذ کوتاهترین زمان ، راحت ترین روش و هزینه قابل بولی انجام می شود .

امروزه طراحی کارخانه به مفهومی تبدیل شده که در تعیین چگونگی اجزاء فیزیکی یک انبار ، اداره پست ، فروشگاه ، خانه بیمارستان ، و کارخانه به نسبی کم و بیش یکسان کاربرد دارئد . هدف کلی از هر مطالعه ای که به منظور طرح ریزی صورت می گیرد ، تعیین ورودیهای مورد نظر و طراحی صحیح استقرار اجزاء فیزیکی است ، به نحوی که ورودیها با کارایی مطلوب از وسائل بگذرند و و با انجام فرآیندهای لازم به خروجیها مورد نظر تبدیل شوند .

در واقع طرح ریزی عبارتست از تحلیل سیستم متشکل از عناصر فیزیکی تولید به منظور برقراری روابط بهینه بین افراد ، ماشین آلات ، جریان اطلاعات و جریان مواد و سیستم های حمل و نقل بطوریکه ورودیهای کارخانه به نحوی کارآمد از میان اجزاء فزیکی عبور کرده و به خروجی تبدیل شود .

وجود طرح مناسب و موثر برای جران مواد ، مقدمه تولید اقتصادی است زیرا باعث ایجاد الگوهای جریان مواد مناسب ، ترتیب کار آمد ماشین آلات و انجام کار آمد فعالیتها می شود که این مطلب خود باعث تولید بیشتر ، هزینه کمتر و در تهایت سود آوری بهر وری بیشتر می شود .

اهدافی که طرح ریزی واحدهای صنعتی دنبال می کند عبارتند از :

آسان کردن فرآیند ها

حداقل کردن انتقال مواد

افزایش انعطاف پذیری فعالیتها

بالا بردن سرعت گردش مواد در حال ساخت

کم کردن سرمایه گذاری ها

استفاده هینه از فضاها

ایجاد ایمنی و آسایش کارکنان 

در مجموع هدف کلی طراحی کارخانه اینست که ورودیها ( مواد ، قطعات ، لوازم و غیره ) ره به طرف ، از میان دستگاههای مورد نظر در کوتاهترین زمان ممکن با هزینه ای قابل قبول و در شرایط کاری مناسب انتقال دهد . در اصطلاح صنعتی هر چه زمانی که مواد در کارخانه می گذرانند کمتر باشد ، فرصت کمتری برای جذب هزینه ها خواهد داشت .

طراحی کارخانه یک ستادی است که به ساخت و تولید مربوط می گردد و موقعیت و آپارتمان طراحی کارخانه به اندازه سازمان ، میزان ماشین آلات و تجهیزات ، نوع و خصوصیات محصول و اهمیتی که اساسا به این کار داده می شود بستگی دارد .

در کاررخانه های کوچک معمولا دپارتمان مستقلی بریا طراحی کارخانه وجود ندارد و طرح ها توسط یک یا چند سر کارگر ، مدیر کارخانه و گاهی اوقات مدیر عامل ، مهندسی کارخانه و نقشه کش تهیه می شود .

در کارخانه های بزرگ که کارهای زیادی در این ضمینه وجود دارد که گروهی تقربیا ده – دوازده نفری بطور تمام وقت بررسی مسائل طراحی کارخانه کار می کنند .

طراحی کارخانه می تواند زیر نظر مهندس کارخانه یا مهندس صنایع قرار گیرد وای به هر حال در بیش از 60 درصد موارد اجزاء دپارتمانهای مهندس صنایع می باشد .

« این کارخانه توجیه اقتصادی شده است »

علت اینکه این کارخانه در این مکان احداث شده :

وجود نیروی انسانی لازم جهت عملیاتهای احداث کارخانه

وجود نیروی انسانی لازم جهت فعالیت در کارخانه پس از احداث کارخانه

حقوق و مزایا پائین نسبت به مراکز استانها دیگر

وجود زمین به علت مساحت بالای کارخانه

قیمت مناسب زمین برا یا احداث کارخانه

قرار گرفتن مسیر مناسب جهت ترانزیت کالا به شمال و جنوب 

در این مکان قبلا کارخانه آرین قرار داشته است که به ورشکستگی به کارخانه ایران خودرو دیزل فروخته شده است .

سالنهای LP، مرکزی و TREEM قبلا وجود داشته است که در آنها فقط عملیات برق در تاسیسات و پایپینگ انجام شده است . ولی سالن HP جدیدا احداث شده است که عملیات تاسیسات ان در حال اجرا است .

در سالن LP قسمت ریخته گری آلومنیوم می شود و دستگاه های ذوب و ریخته گری در این سالن متمرکز شده است .

در سالن مرکزی قسمت ماهیچه زنی قرار دارد .

تاریخچه ایران خودرو

شکت ایران خودور ( سهام عام ) در سال 1341 با هدف تاسیس و اداره کارخانجات به منظور تولید و تهیه انواع خودور، قطعات مربوط به آنها ، فروش و صدور محصولات و .... توسط آقایان و حاج علی اکبر خیامی ، محمود خیامی ، خانم مرضیه خیامی ، و خانم سیدی رشتی در خیابان اکباتان تهران تاسیس شد . و اینک با گذشت بیش از 35 سال از زمان تاسیس آن همچنان در زمینه طراحی و تولید خودور در کشور ، در اراستای تامین نیازهای جامعه ، ورود به بازارهای جهانی تعمیق ساخت داخل کردن قطعات و در نهایت تحقق اهداف عالیه نظام جمهوری اسلامی ایران به فعالیت خود ادامه می دهد .

شرکت ایران خودور بزرگترین شرکت خودرو سازی کشور می باشد که به طور متوسط 65 تا 70 درصد تولید خودرو داخل کشور را به طور دائم به خود اختصاص داده است . سرمایه شرکت ایران خودرو در پایان سال مالی 1381 ، 2404687500000 ریال ( تقسیم شده به 2404687500 سهم 1000 ریالی ) بوده است .

شرکت ایران خودرو با تولید 111111 دستگاه خودرو سواری و وانت در سال 1376 رکورد تولید سی ساله خود را شکست و علاوه بر آن موفق شد به میزان قابل توجهی کمیت محصول خود را افزایش دهد .

همچنان در راستای نام استاندارد ایزو 9000 ، موفق به دریافت کواهینامه تایزو 9001 از موسسه RWTUV آلمان شد .

سال شمار تولید انواع سواری :

1346) سواری پیکان در مدلهای دولوکس ، کارلوکس ، جوانان ، و تاکسی با حجم موتور 1600 و 1725 و 800 سی سی .

و ...

سالن تولید انواع خودورهای کار :

1342) اتوبوس مرسدس بنز مدل 302 ، مدلهای ( برون شهری ، درون شهری ، فرمان چپ و شاسی ) ، اتوبوس بنز LP608 ، اتوبوس بنز مدل OP

1344) مینی بوس کومر ( مینی بوس ، وانت و آمبولانس )

و ...

شرکت ریخته گری الومینیوم ایران خودرو ابهر

گزارش تولید و ضایعات منیفوله و

گزارش تولید و ضایعات سیلندر و پوسته کلاچ

گزارش تولید و ضایعات

گزارش موجودی انبار

👇محصولات تصادفی👇

کارآفرینی خیار درختی پاورپوینت خانه شناور با انرژی خورشیدی دگرگونی اجتماعی دانلود کار تحقیقی درمورد طلاق دستور کار آزمایشگاه شیمی تجزیه دانشگاه امیرکبیر