👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت آشنایی با آهک

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت آشنایی با آهک

توضیحات:

فایل پاورپوینت آشنایی با آهک(مصالح ساختمانی)،در حجم 36 اسلاید قابل ویرایش ،همراه با یک هدیه ویژه.

بخشی از متن:

آهك از مهمترين مصالح كلسيم دار است كه در ساختمان به شكلهاي گوناگون مورد استفاده قرار مي گيرد. ممكن است بشر هم زمان پيدايش آتش به آهك دسترسي پيدا كرده باشد. بدين طريق كه انسانهاي اوليه از سنگ اهك براي ساختن اجاقهاي خود استفاده مي كردند، و اين سنگ در مجاورت آتش پخته شده و در اثر بارندگي شكفته شده و هيدراته گشته و موجب بهم چسبانيدن قطعات سنگي مجاور خود گرديده است. مصرف آهك در جهان مخصوصاً در ايران سابقه چند هزار ساله دارد. در ساختمانهايي كه از عهد باستان و دوران قبل از اسلام در ايران به جا مانده است مصرف آهك را نشلن مي دهد ، در ساختمان ديوار چين كه به سيصد سال قبل از ميلاد مسيح مربوط است آهك بكار رفته است .در صنعت ساختمان سازي مصالح كلسيم دار مخصوصاً كربناتهاي كلسيم كه سنگهاي آهكي جزء آنهاست بصورت هاي گوناگون مصرف مي شوند، از جمله به صورت سنگهاي ساختماني مانند سنگهاي تراورتن و مرمر و غيره كه براي فرش كف  و پله مصرف مي شود و يا به صورت اكسيد كلسيم CaO كه به ان آهك زنده مي گويند كه به عنوان مانند چسبنده ملات در ساختمان سازي از آن استفاده مي شود.

آهک از جمله موادی است که کارآیی آن از دوران باستان، توسط بشر شناخته شده است و از آن در ساخت انواع بناها و برای اتصال محکمتر قطعات سنگ یا چوب بکار گرفته می‌شد.

زمان درازی است که ایرانیان شفته ی آهکی (ملات دوغاب آهک و خاک)، ساروج (ملات دوغاب آهک و خاکستر) و ملات آهک آبی را می‌شناسند و با آنها ساختمان می‌سازند. پس از جنگ جهانی دوم، در کشورهای صنعتی هم برای پایدار کردن زمین، به ویژه برای پی سازی راه و جلوگیری از روییدن گیاه و رو زدن آب در بستر، شانه‌ها و دامنه‌های راه و خیابان‌های پرواز و ایستگاه‌های هواپیما، شفتهٔ آهکی مصرف می‌شود. با شفتهٔ آهکی پی سازی و آب بندی می‌کنند.

فهرست مطالب:

مقدمه

آهک

تاریخچه به کارگیری آهک توسط انسان

بکارگیری آهک

مصارف آهک

سنگ آهک

سنگ آهک پرمایه و کم مایه

آهک پزی

تولید پوشش دیرگداز از آهک

کوره های چاهی

کوره های ایستاده

کوره های گردنده خفته

راندمان تولید آهک به سنگ آهک

نحوه مصرف آهک

سخت شدن آهک

انواع روشهای هیدراته نمودن آهک

آهک آبی

شفته آهکی

خواص شفته آهک

آهک شکفته

آهک زنده

ساروج

این فایل با فرمت پاورپوینت در 36 اسلاید قابل ویرایش تهیه شده است.

هدیه محصول:

فایل پاورپوینت گچ ساختمانی(53 اسلاید)

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت تاسیسات ساختمان آشنایی با شبکه حسگر پاورپوینت-اصول معماری تزئینی- در 32 اسلاید-powerpoin-ppt بررسی موضوع اینورتر بررسی مشکلات روانشناختی نوجوانان پسر در خانواده های تک والد