👈 فروشگاه فایل 👉

تحقیق در مورد ژان رنوار كارگردان سينما

ارتباط با ما

... دانلود ...

تحقیق در مورد ژان رنوار كارگردان سينما

بخشی از متن اصلی :

ژان‌رنوار ( 1979 – 1894 ) فرزند اگوست رنوار، نقاش بزرگ امپرسيونيست است. او با فاصله‌يي بسيار از ديگران بزرگ‌ترين و تأثير‌گذارترين كارگردان قبل از جنگ فرانسه است روي اين صفت بايد بسيار تأكيد كرد زيرا حفظ خصوصيات روحي و حياتي يك هنرمند ، خصوصياتي كه ناشي از يك قوميت و فرهنگ و پرورش آن قوم است و دميدن آن در آفريده‌هاي هنري، خبر از شخصيتي با شعور و آگاه و با فرهنگ مي‌دهد.

رنوار در جواني شيفته سينما شد. آن زمان حرفه‌اش سراميك‌سازي بود و بايد در نظر داشت كه اين هنر ظريف و مشكل كه اساسش بر دقت و ظرافت و ذوق تركيب اجزاء ريز و پديد آوردن يك فرم‌زيبا از آن اجزاء ريز است در ساختمان ذائقه سينمايي رنوار تآثيري بسزا داشته است. زيرا او در آينده نشان داد كه به فيلم نيز همچون سراميك مي‌نگرد و از تصاوير پراكنده و كوچك، يك تركيب كلي بديع و زيبا مي‌آفريند.

رنوار از جهت شيوه برداشت هنري پيرو رئاليسم شاعرانه است يعني واقع‌بين است. حقايقي را كه مي‌بيند مي نمايد، اما به زباني لطيف و شاعرانه و عاري از خشونت تند و تلخ رئاليست‌ها. آنچه ژان رنوار از آگوست رنوار به ارث برده است يك نظام فكري جالب يعني اخذ الهام از حقايق، دخل و تصرفي شاعرانه در آن و بيان آنها به زباني شاعرانه است. به‌ گونه‌اي كه جاي پاي آفرينده به خوبي آشكار و مشهود است.

كار خود را با يك سلسله‌ي هشت قسمتي صامت آغاز كرد. از جمله رمان نانا (1926) اثر اميل زولا، كبريت فروش كوچولو اثرهانس كريستين اندرسن و تير او فلان ( 1928 ) كه در آن كمدي‌هاي طنز و اسلپ استيك را با واقعگرايي شاعرانه درآميخته است. رنوار در اين دوره فيلم‌هايش را به قصد گيشه مي‌ساخت. اما پس از پيدايش صدا بود كه به عنوان يك هنرمند شناخته شد. نخستين فيلم ناطق رنوار، تطهير بچه( 1931) ، ساخته شد. اين كمدي محلي نسبتاً بي‌اهميت موفقيت تجاري بزرگي به دست آورد و زمينه‌يي شد تا رنوار يك سال بعد نخستين فيلم مهم خود ماده سگ ( نام انگليسي فاحشه، 1932) را با صدا كارگرداني كند. ملودرام ماده سگ داستان يك كارمند بانك از طبقه‌ي متوسط است كه ضمناً روزهاي يكشنبه در خيابان‌ها نقاشي مي‌كند و در اين ميان به فاحشه‌يي دل مي‌بندد و سرانجام او را به خاطر خيانت مي‌كشد.

این فایل به همراه چکیده ، فهرست مطالب ، متن اصلی و منابع تحقیق با فرمتword در اختیار شما قرار می‌گیرد

تعداد صفحات : 15

👇محصولات تصادفی👇

کتاب خلاصه گرامر زبان آلمانی در 6 صفحه اقدام پژوهی درس ریاضی پایه دوم برنامه اعمال فیلتر Dilatation به تصویر در نرم افزار متلب کتاب نمونه سوال آزمون PET بررسي توصيفي موسيقي و موسيقي درماني بر روي انسانها