👈 فروشگاه فایل 👉

پروژه کارآموزی- نیروگاه هسته ای-word-docx در35 صفحه

ارتباط با ما

... دانلود ...

پروژه کارآموزی- نیروگاه هسته ای-word-docx در35 صفحه

نفت و گاز طبیعی کمترین میزان ذخیره را دارا می‌باشند و ذغال سنگ در مرحله بعد قرار دارد. ذخیره اورانیوم 235، که تکنولوژی امروزی تولید انرژی از آن را امکان پذیر ساخته است کمی بیش از میزان ذخایر نفت می‌باشد. ذخیره گونه‌های دیگر مواد رادیو اکتیو سنگین هزاران برابر ذخیره نفت خام است. همانطوریکه از اطلاعات انتهای جدول نیز مشخص است میزان انرژی دو تریم موجود در طبیعت، که با تبدیل آن به هلیوم انرژی کسب می‌گردد (پمپ‌های هیدروژنی)، به تنهائی هزاران برابر ذخایر کل مواد رادیو اکتیو می‌باشند.

میزان ذخایر موجود جهت جهت گیری آتی انسان را برای تأمین انرژی قابل مصرف خود به نمایش می‌گذارد. در حال حاضر علاوه بر مصرف نفت، گاز طبیعی و ذغال سنگ در تولید انرژی‌های قابل کنترل، اورانیوم نیز جزء منابع اقتصادی تأمین کننده انرژی الکتریکی در آمده است، گرچه تلاش و جهت گیری‌ها به سمتی است که بتوان از هیدروژن سنگین (دتریم) موجود در طبیعت نیز، که عمده‌ترین گونه شناخته شده انرژی نهفته در جهان است، استفاده کرد.

با توجه به آنچه که در بالا به آن اشاره شد ساختار و گونه‌های مختلف نیروگاه اتمی در زیر بیان می‌گردد.

شکل عمومی تولید انرژی الکتریکی در نیروگاه‌های اتمی همانند نیروگاه‌های بخاری است با این تفاوت که منبع تولید گرما سوخت فسیلی نمی‌باشد و انرژی مورد نیاز جهت تولید بخار برای گرداندن توربین، از فعل و انفعالات اتمی در راکتور بدست می‌آید.

👇محصولات تصادفی👇

دانلود مقاله پرهیز از دوستی با دشمن از منظر قرآن و روایات دانلود تحقیق در مورد زندگي نامه سعدي شيرازي حسابداري وجوه نقد و بانک تحقيق آلارم هاي فشار، مسير هوا شیپ فایل رده های خاک استان کردستان