👈 فروشگاه فایل 👉

معادن نمک گرمسار گنبدهای نمک

ارتباط با ما

... دانلود ...

معادن نمک گرمسار گنبدهای نمک

بخشی از متن اصلی

فصل اول :كليات

1-1) هدف:بررسي اجمالي و جمع آوري محتواي مقالات و كتب نگاشته شده در خصوص گنبد نمكي گرمسار و معرفي بهتر آن به متخصصين معدن و زمين شناس

1-2) پيشينه و تحقيق: گنبد نمكي گرمسار و معادن نمك آن . اولاً بدليل موقعيت جغرافيايي خاص گرمسار و نزديكي به تهران .ثانياً بدليل كيفيت و ذخيره بالاي نمك گنبد نمكي وهمچنين گسل هاي متعدد و فعال آن . ثالثاً بدليل ذخاير نفت در منطقه گرمسار تا كنون نظر متخصصين معدن و زمين شناسان داخلي و خارجي زيادي را به خود جلب كرده است و تحقيقات گوناگون فراواني نيز روي آن انجام شده و مي شود. رابعاً بدليل جنگ نادرشاه افشار با اشرف افغان در كوههاي اين گنبد نمكي حدود 280 سال پيش مورد توجه باستان شناسان نيز بوده است.

1-3) روش كار و تحقيق: بازديد عمومي از معادن و نحوه اكتشاف و استخراج سنگ نمك مطالعه مدارك و مستندات مربوط به هر معدن و ايضاً ساير مقالات و تحقيقات محققين كه در گذشته انجام شده است.

هدف : معرفي گنبد نمكي گرمسار بعنوان بزرگترين و با كيفيت ترين ذخاير نمك ايران و آشنائي مهندسي معدن و زمين شناسان با ساز و كار دياپيرها

1-1) پيشينه تحقيق : از ساليان گذشته با توجه به موقعيت ممتاز جغرافيايي گنبد نمكي گرمسار و نزديكي به تهران محققين و زمين شناسان و حتي باستان شناسان متعددي را به دليل جنگ نادرشاه با اشرف افغان حدود 280 سال پيش در اين منطقه به خود جذب كرده است .

1-2) روش كار و تحقيق : بازديد عمومي از منطقه ومعادن فعال ‌آن و بررسي عيني نحوه‌ي استخراج و بارگيري و همچنين افراد و منابع و مأخذيي كه از گذشته تا كنون در منطقه تحقيق و يا مقاله نوشته‌اند .

فصل‌ دوم‌

اختصاصات‌ عمومي‌ نمكها

الف‌ - كلياتي‌ در مورد نمكها

1-2- تاريخچه‌ نمك‌

واژه‌ انگليسي‌ نمك‌ (Salt) است‌ كه‌ از كلمه‌ لاتين‌ Sal مشتق‌ شده‌ و هاليت‌ نيز ازهالوس‌ كه‌ به‌ زبان‌ يوناني‌ به‌ معناي‌ دريا است‌، گرفته‌ شده‌ است‌. نمك‌ از زمان‌هاي‌ خيلي‌دور مورد استفاده‌ انسان‌ بوده‌ چنانكه‌ از حدود 3000 سال‌ پيش‌ از ميلاد چيني‌ها نمك‌ رامورد شناسايي‌ قرار داده‌ بودند.

این فایل به همراه چکیده، فهرست مطالب، متن اصلی و منابع تحقیق با فرمت ( wordقابل ویرایش) در اختیار شما قرار

می گیرد.

تعداد صفحات:213

👇محصولات تصادفی👇

طراحي و مدلسازي كامپيوتري دانلود اقدام پژوهی پرورش اخلاق و رفتار اسلامی جزوه واتر جت و اصول کار آن- در 43 صفحه-docx جزئياتي پيرامون شهرهاي ايران شبیه سازی دینامیکی کوادروتور (QUADROTOR) در نرم افزار متلب